Araştırma

Twitter'ın televizyon sohbetlerine hükmetmesinin sebebi

Twitter kullanıcıları televizyonu severler, izledikleri esnada çoğu zaman iki ekrana birden bakarlar ve televizyon ile ilgili her konuda etki sahibidirler.

Bunlar, platformun televizyon sohbetlerine nasıl ev sahipliği yaptığının tekrar altını çizen, televizyon ve Twitter hakkındaki yeni bir araştırmanın sonuçlarıdır.

Televizyon programları hakkında sohbetler her zaman gerçekleşmektedir. Bunun yansımasını, "Game of Thrones " hakkındaki Tweetleri öne çıkaran bu grafikte görebilirsiniz. Ayrıca bu bulgu, Twitter için IPSOS MediaCT (IpsosConnectUK) tarafından gerçekleştirilen ve İngiltere'deki Twitter kullanıcılarının, kullanıcı olmayanlara kıyasla %20 daha fazla ile, %60'ının televizyon programlarına yoğun ilgisi olduğunu belirten araştırmada da tekrar edilmektedir.

Sadece daha yoğun ilgi göstermekle kalmayıp aynı zamanda televizyon hakkında sıklıkla konuşuyorlar ve geleneksel platformların ötesinde daha fazla içerik arıyorlar. Bu da isteğe bağlı hizmetler çevrimiçi oylamalar, ve televizyon ile ilgili mobil uygulamaları benimsedikleri anlamına geliyor.

Twitter kullanıcıları televizyon hakkında konuşmaya bayılırlar.

Twitter'ın en iyi yaptığı şeylerden biri, insanları televizyon izlerken bir araya getirmektir. "Yalnız başına izlemektense tüm dünya ile bağlantı kuruyorsunuz." Twitter kullanıcılarının %97'sinin televizyon izlerken birden fazla ekranı (telefon veya tablet) takip ettiklerini ortaya çıkaran IPSOS araştırması tarafından da bu bilginin altı çizilmektedir.

Televizyon etrafındaki sosyal ilgi, insanları birçok şey yapmaya itmektedir. Bu kullanıcıların pek çoğu (%41), sevdikleri programlar hakkında konuşmak için Twitter'a yöneliyorlar. Her üç kullanıcıdan birinin, bir televizyon programını sadece Twitter sohbetleri yüzünden izlediğini söylemesi ile anlaşılabileceği üzere, Twitter sohbetinin etkisi, insanları kanalı açıp izlemeye teşvik etmesidir.

UKTV () TV Grubunun CEO'su Darren Childs'ın Twitter'ın kitlelerin ağırlıklı olarak bulundukları bir yer haline geldiğini fark ettiği zaman söylediği bir şey vardı.

"İzleyici kitlemizin büyük miktarının ve televizyonda neyin iyi olduğunu belirleyen kanaat önderlerinin Twitter'da bir hayli etkin olduğunu fark etmeye başlıyorduk" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Peki bütün bunlar ne anlama geliyor? Araştırmaya göre, Twitter televizyon sohbeti için en iyi platformdur. Twitter zirvede olmak üzere, ikinci sıradaki platform, Twitter'ın aldığı oy sayısının yalnızca yarısına ulaşabilmiştir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi almak için Twitter'ın Televizyon Sohbetinin Anasayfa'sı Olmasının 8 Nedeni infografiğini indirin.

İndirme